Stresli insanlara yağlı masaj uygulama tavsiyesi

Yorgun, rahatsız ve stresli insanlara yağlı masaj uygulamasını tavsiye etmenin birçok nedeni vardır. Eklem sistemini veya adaleleri etkileyen genellikle spesifik sağlık şikayetleri oluşmaktadır. Özellikle fizyoterapi alanında, yağlı masaj uygulaması, örneğin kırık kemikli kazalar veya eklem ve adale hasarı oluşan kişilerde, yeniden stabilizasyon için önemli bir bileşendir.

Masaj Yağı, spor alanında da kullanılır, böylece hem yaralanma riskini minimuma indirmek hem de mevcut spor yaralanmalarını tedavi etmek için terapötik olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, hastalar psikolojik travma veya asabsal stres koşulları ve kalıcı ağrı semptomları gibi daha az somut şikayetler nedeniyle bu masaj uygulama tekniğini giderek daha fazla tercih etmektedir. Bir yağ masaj uygulamasının olası nedenlerinin spektrumu bu nedenle çok geniştir ve şunları içermektedir:

yağ masajı istanbul pendik masaj salonu internasyonel masaj avrupa yakası masaj uluslar arası masaj salonu google masaj bayan masöz avrupa yakası masöz uluslar arası masöz terapist

  istanbul pendik masaj salonu

  • Vasküler rahatsızlıklar (Dolaşım sistemi bozuklukları, varisli damarlar veya trombozlar ),
  • Cilt problemleri (Döküntü, rosacea veya kuru cilt),
  • Kemik ve eklem sorunları (Artroz, eklem ağrısı, Paget hastalığı, osteoporoz veya sırt ağrısı),
  • Kas rahatsızlığı (Adale ağrısı, Adale ağrısı, Adale kaybı veya gerginlik),
  • Sinir bozuklukları ve psikolojik şikayetler gibi (tükenmişlik, depresyon, lumbago, iç gerilim veya sinir iltihabı v.b)
  • ve diğer motivasyonlar (cüruf depolaması, metabolik bozukluklar veya cinsiyet terapisi nedenleri).

Soğuk algınlıkları gibi solunum hastalıkları durumunda nane, okaliptüs ve benzeri gibi solunum giderici bitkisel yağlar ile masaj uygulanması ilk bakışta mantıklı görünse de, bunu yapmamanız tavsiye edilir. Bu tür hastalıkların arkasında, bağışıklık sistemini zaten zayıflatan katı enfeksiyonlar bulunmaktadır. Masaj yöntemleri ve masaj uygulamalarının kendisi vücudu bu hastalıkta daha zayıf hale getirebilir ve hastalığın seyrini gereksiz yere uzatabilir.

Leave a Reply