Haftada En Az Bir Defa Masaj

Masaj uygulamaları, insanların büyük çoğunluğu tarafından bir tatil aktivitesi olarak görülüyor. Yalnızca evinizden kilometrelerce uzaktayken alabildiği bir hizmet olarak görüyor lakin masaj uygulamalarının kaslara, uyku düzenine ve kardiyovasküler sağlığa olan olumlu etkileri düşünülünce bunun bir yaşam tarzı olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Her insan için haftalık veya en azından aylık masaj gibi kesin rutinler belirlemek oldukça zor bir iştir. Masaj uygulamalarının sıklığı kişiye, yaptığı işe veya devamlı aktivitelerine göre değişiklik gösterebilir.
Masa başı iş yapıyor, profesyonel olarak sporla uğraşıyor veya yalnızca kronik ağrılar çekiyor olabilirsiniz. Masaj uygulamalarının sıklığı, farklı yaşam tarzlarına ve durumlara göre değişiklik gösterebilir.

Hamilelik zamanında: İki Haftada Bir

Hamilelik süreci boyunca kilo almaya çok yatkın olursunuz. Kilo aldığınız vakit büyük eklemlerinizde özellikle kalçalarınızda ve dizlerinizde fazla baskı oluşur. Masaj uygulamaları bu baskıyı azaltma konusunda yardımcı olabilir ve anne adaylarının çok daha iyi uyumalarını ve daha rahat hareket etmelerini sağlayabilir. Yapmanız gereken tek şey üç aylık döneme kadar beklemek ve hemen bir uzman pendik masaj terapistinden randevu almak.

Doğumdan sonra da masaj terapilerinize devam etmek isteyebilirsiniz çünkü bebeğinizi devamlı kucağınızda taşımak da sırt ve bel ağrılarına sebep olacaktır.

Uyku Problemi Çekiyorsanız: Haftada En Az Bir Defa

Masaj, parasempatik sinir sistemini (vücudun dinlenme moduna geçme şekli) aktif hale getirdiği için, uyku sorunu çeken insanlar için mükemmel bir tedavi yöntemi olabilir. Eğer geceleri uykuya dalmakta ve rahat uyuma konusunda zorluk çekiyorsanız haftalık pendik masaj seansları bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

Eğer Hafta Boyunca 40 Saatten Fazla Masa Başındaysanız: İki Haftada Bir veya Ayda Bir

Eğer hayatınızın büyük bir kısmı masa başında geçiyorsa, düzenli bir anadolu yakası masaj programı bütün gün sıktığınız boynunuzu, bacaklarınızı ve kollarınızı rahatlatmanızı ve esnetmenizi sağlayabilir. Yaşam tarzınız veya çalışma şekliniz sebebiyle gelişen vücut ve duruş problemlerini, bir uzmanın eli değmeden anlamayabilirsiniz. Pendik özel masaj salonu ile bütün fiziksel ve ruhsal sorunlardan kolayca arınabilirsiniz…

Leave a Reply