KLASİK İSVEÇ MASAJ

İSVEÇ MASAJ TEKNİKLERİ

Klasik yani İsveç masaj uygulaması içerisinde bulunduğu birkaç farklı teknik ile uygulanır. Bu teknikler kendilerine has fayda ve etki sağlamaktadır. Kramp, spazm, tutulma ve ağrı gibi şikayetlerinize ideal bir çözüm olan klasik isveç masaj, pendik masaj ve spa merkezinde kalifiye terapistler eşliğinde sizlere sunulmaktadır.

İsveç masaj uygulamasının teknik kuramları ise şöyledir;

Öflöraj tekniği, bir sıvazlama yöntemidir. Aromatik bitkisel katkılı yağlar cilde uygulandığında kalifiye terapist sıvazlama yöntemini kullanarak, lenfatik drenajı geliştirir. Vücut aldığı uyarılar ile rahatlar ve sakinleşir.

Petrisaj tekniğinde, yoğurma işlemi yapılır. yorgun adalelerin, kramp ve spazmların yoğurma tekniği ile kendini salması, gevşemesi ve esnemesi sağlanır. Deri altındaki dokuları hedef alarak uygulanan bu işlem kişinin tüm vücuduna dinamizm kazandırmaktadır.

Friksiyon tekniği, dairesel hareketlerin ön planda olduğu bir yöntemdir. Basınç şiddeti ayarlanabilir ve dokunun durumuna göre uygulanır. Kulunç ve tutulma için çok etkilidir.

Vibrasyon tekniği, vücuda titreşim uygulanarak yapılan bir yöntemdir. Vücudunuzu nazikçe sallayan ve vücudunuzun enerji kanallarını dengeleyen bir yöntemdir.

Topatement tekniği, doğrama, yumruklama ve kupalama yöntemlerinden oluşmaktadır. Vücut kan dolaşımı ve enerji akışını hızlandırır, vücutta biriken toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Vücuda direnç ve enerji katar.

KLASİK MASAJ UYGULAMASININ ETKİLERİ NELERDİR?

  • Uyku kalitesini arttırırken, bilincinizi temizler ve zindelik verir
  • Kan dolaşımınızı hızlandırır ve taze kan alımı artırılır
  • Kaslarınızı gevşetir ve spazmların önüne geçilir
  • Kramp ve tutulmaların önüne geçer ve kasların gevşemesini sağlar
  • Cildinizi güzelleştirir, gerginleştirir
  • Kronik ağrılarınızı giderir…

Leave a Reply