Bir Koruyucu Hekimlik Uygulaması Masaj Terapileri

Bir Koruyucu Hekimlik Uygulaması: Masaj Terapileri

Günümüz de önemli bir yer alan masaj uygulamaları Sağlık uygulamalarına ek olarak hastalığa yakalanmadan önceki süreci korumayla başlar. Hastalıklarla karşılaşan kişi veya kişiler bedeninde ve ruhunda bozulmalarla karşılaşabilir.Bunun önüne geçebilmek için sık sık yapılan masaj terapileri ile Sağlıklı yaşamın inşa edilmesinde doktorların, psikologların ve fizyoterapistlerin görevi hastalık öncesi süreci kontrol altına alınabilmektedir. Bireyin temiz su tüketmesi, temiz havayı soluması, sağlıklı ve doğal yollardan beslenmesi, doğru hareket etmesi bireysel olarak koruyucu hekimliğin başında gelir. Bunun yanında Kişinin belirtilenlerden eksik uygulama yapması sonucunda hastalıklar meydana gelebilir.

Koruyucu hekimlikte ve doğal tedavi sistemlerinde her zaman başvurulan masaj uygulamaları, kişiye ruhsal ve fiziksel olarak rahatlama hissettirir ve de varsa fiziki rahatsızlıklar da daha hızlı bir iyileşme süreci başlamış olur. masaj uygulamalarının düzenli olarak yapılması lüksten çok sağlığı koruyucu özellik taşır. Bu makalemizde hastalıklara yakalanmadan önce yapılabilecek koruyucu tedavi yöntemlerinden olan masaj uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Vücudumuzun herhangi bir alanında ağrı olduğunda yapılan ilk şey ellerle ağrılı bölgeyi ovmak ve bu bölgeye dokunarak ağrının geçmesini sağlamaya çalışmak olur ancak profesyonelce yapılmasığı için o kadar da etili olmaz. lakin Doğal tıpta bu yöntem insanlıkta ilk tedavi şekli olarak bilinir ve insan iç güdüleriyle yaptığı dokunuşlarla farkında olmadan kendini yavaş bir şekilde iyileştirmektedir. Sinirlerin yatışmasında ve sakinleşmesinde vücudun belli bölgelerine dokunmak etkili olduğundan yakın arkadaşlarımızın omzumuzu, belimizi ovması bazen uykumuzu bile getirir.Ama profesyonelce yaptırılan bir masaj terapisi ve aromatik yağlar sayesinde vücudumuzun direnci iki yönde de zirve yapar…

Leave a Reply