Masaj uygulamalarının psikolojik faydaları

Masaj uygulamaları binlerce yıldır fiziksel ve duygusal sağlığımızı iyileştirmek için kullanılmaktayız. Günümüzde Stresi ve gerginliği azaltmak için vücudumuzun yumuşak dokularını manipüle etmemiz gerekir. Özellikle masajın alternatif tedavilere, zihin-beden bağlantısını güçlendirmeye yardımcı olarak duygusal ve fiziksel durumlarımız arasındaki ilişkinin daha fazla farkına varmamızı sağlayabilir.

Ruhsal hastalıklar, tükenmişlik ve madde bağımlılığı stres düzeyimizi önemli ölçüde artırabilir ve fiziksel sağlığımız üzerinde çeşitli olumsuz etkilere neden olabilir. Masaj uygulamaları doğru bir şekilde uygulandığın da stresi etkili bir şekilde azaltır ve vücudumuzun sağlıklı bir şekilde hormonal dengeyi yeniden kurmasına katkıda bulunur. Günümüz de daha detaylı bir şekil de yapılan Bir araştırmaya göre, masaj uygulamaları depresyon ve stresten muzdarip kişilerde kortizol seviyelerini en az %53’e kadar düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Eğer sizlerinde psikolojik olarak sorunlar yaşıyorsanız Özel masaj Salonlarımıza gelerek seçeceğiniz masaj kürü sayesinde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca Paracelsus Recovery’deki masaj terapisi, diğer tüm tamamlayıcı tedavilerimizle birlikte çalışır. Bu terapilerin her biri, siz değerli müşterilerimizin psikolojik ve fiziksel refahının tüm seviyelerinde dengeyi yeniden kurmayı amaçlamaktadır.

 

Leave a Reply