Bugün en çok tercih edilen masajlar

Geçmişten bu güne kadar masaj uygulamalarında bir çok yenilik olmasına karşın temel esaslar asla değişmemiştir. Masaj uygulamaları bir insanın diğer insana hafif dokunuşları ile yapılan ovmalar ve baskılar sayesinde kasılan kasların gevşemesini sağlayarak rahatsız eden bölgenin hızlıca iyileşmesine büyük katkıda bulunur. Özellikle geliştirilen aromatik doğal yağların da yardımı ile hasta olan kişi veya kişiler hem fiziki hem de ruhsal açıdan rahatlama yaşar. Günümüze kadar gelen masaj uygulamalarının bir çok çeşidi vardır en çok tercih edilen masaj yöntemi ülkelere göre değişkenlik gösterebilir fakat şuan istediğiniz bütün masaj uygulamalarını ülkemizde de tercih edebiliriz.

      Bugün en çok tercih edilen masajlar:

Akupressur : Vücudun belli noktalarına (daha çok bu noktalar ayak, el, kulakta) parmakla baskı uygulanarak yapılan masaj. Ağrıların dindirilmesine ve rahatlamaya bire bir. Uykusuzluk ve sinirliliğe de iyi geliyor. İltihap ve enfeksiyonu gideriyor, idrar sıklığı ve ishali önlüyor.

Aromaterapi: Şifalı bitkilerin yağlarından yararlanılarak yapılan mesaj uygulamasıdır. Bu yağlar, diğer masaj yağlarına göre daha kolay emilir ve çok güçlü etkileri vardır. Sağlık ve güzelliği destekleyen bir masaj yöntemidir.

Bağ dokusu masaji: Migren ya da hormonal rahatsızlıkların yanı sıra vücudun tümünde ortaya çıkabilen değişik ağrılara uygulanır.

Champissage (Baş masaji): Giyinik olarak özel yağlarla uygulanıyor. Hintçe champi (baş masajı) kelimesinden geliyor. Zihni dinlendiriyor, konsantrasyonu artırıyor, göz yorgunluğu, baş, boyun ve omuz ağrıları, uykusuzluk gibi strese bağlı problemleri de hafifletiyor, kan dolaşımı ve lenf akışını da hızlandırıyor.

Leave a Reply