Sadece yetişkinler değil bebeklere’de masaj uygulanabilir

Günümüzde ebeveynler olarak çok yorulup ve belki de çok stresli ortamlar da çalışmak zorunda kaldığımız durumlarda fiziken ve ruhen bir çöküntü yaşarız böyle durumlar da en iyi arkadaşlarımızdan olan masaj uygulamaları sayesinde çok kolay bir şekilde tüm bu olumsuz etkilerden kurtulabiliriz. Böyle zamanlar da uygulanan masaj uygulamaları sadece bizlerin değil hatta yeni doğmuş bebeklerin bile kendilerini iyi hissetmesiniz sağlar.Bebeklere uygulanan veya uygulanacak masaj konusunda tecrübeli kişiler tarafından uygulanabildiği gibi anne ve babalar tarafından da uygulanabilmektedir.

istanbul masaj salonları pendik masöz bayan sırt masajı avrupa yakası masaj anadolu yakası masaj google masaj hotmail masaj twitter masaj facebook masöz avrupa yakası masaj

*Bebeğinizin bacağını havaya kaldırın ve iki elinizle kavrayın. Burma hareketine benzer bir hareketle bileklerinizi kırarak ve ellerinizi bebeğin kalçasından bileğine doğru hareket ettirerek çevirin. Bu hareketi yaparken bacağı hafifçe sıkın.

Aynı hareketi bilekten kalçaya doğru yineleyin.

*Bebeğinizin bacağını avuç içlerinizle dizinden bileğine doğru yuvarlayarak, hafif hafif ovuşturun. Ayrıca bebekler ayaklarına masaj yapılmasından çok hoşlanır. Topuktan başlayarak parmaklara doğru ayak tabanını ovun.

Sırt / İleri Geri

*Ellerinizi bebeğin sırtında yanlamasına ileri geri hareket ettirerek masaja başlayın. Bunu yaparken ellerinizi yavaşça sırtta aşağı ve yukarı doğru kaydırın. Daha sonra bir elinizi bebeğin boynundan yukarı kaydırın. Daha sonra bir elinizi bebeğin boynundan aşağı doğru hafifçe bastırarak indirin. Son olarak da sırtında parmaklarınızın uçlarıyla küçük daireler çizin.

Yüz / Gülümseme

*Meme emerken, diş çıkarırken, ağlarken ve dış dünyada olup bitenlere karşı çeşitli tepkiler verirken bebeğinizin yüz kasları oldukça gerilir. Baş parmaklarınızla üst ve alt dudağına, yüzüne gülümsetecek biçimde şakaklara doğru masaj yapın. 

Göğüs / Açık Kitap

*İki elinizi, bebeğinizin göğsünün ortasına yerleştirin ve göğüs kafesine, koltuk altlarına doğru hafifçe bastırarak, sanki bir kitabın sayfalarını düzeltirmiş gibi masaj uygulaması yapın. Ellerinizi göğsünden kaldırmadan bir daire çizerek yeniden göğsün ortasına dönün. Şimdi de bir elinizi göğsün ortasından çaprazlama olarak iki omuza doğru ileri geri kaydırın.

Kollar / Koltuk Altları

* Bebeğinizin kolunu havaya kaldırın ve lenf boğumlarının olduğu koltuk altlarını hafifçe ovun.

Sıkma ve Burma

*Bebeğinizin kolunu havaya kaldırın ve iki elinizle kavrayın. Burma hareketine benzer bir hareketle bileklerinizi kırarak, ellerinizi bebeğin omuzundan bileğine doğru hareket ettirerek hafifçe çevirin. Bu hareketi yaparken kolunu hafifçe sıkın. Sonra aynı hareketi bilekten omuza doğru yineleyin.

Leave a Reply