Masaj Uygulamaları ile Kilo Vermeniz Mümkün Değildir

 Masaj Uygulamaları ile Kilo Vermeniz Mümkün Değildir

Günümüzde kolayca Kilo vermenin yolu; kalori açığı yaratmaktır, kalori alımını azaltmak ve fiziksel aktivite düzeyinizi artırmanız gerekir. Masaj ile kilo vermeniz mümkün değildir ama masaj uygulamaları ile kan dolaşımınız ve metabolizma hızınızı artırabilir, toksinlerden kurtulabilir, stresinizi azaltarak duygusal yeme ve iştahınızın önüne geçebilir, daha sıkı ve gergin, düzgün konturlara sahip olabilirsiniz. Bu özellikleri ile masaj kilo verme çabalarınızı destekler. Yağ dokusu bakımından yoğun ve problemli olan bölgelere, kilo verdikten sonra oluşabilen sarkmaların toparlanmasında,  yağ çözücü, selülit giderici ürünlerle masaj yapıldığında, bu uygulama uygun bir diyet ve egzersizlerle birleştirilerek desteklendiğinde, gözle görülür düzelmeler sağlanır.

Günümüzde Bazı Özel Masaj Çeşitleri

Klasik Masaj: , Vena ve Lenfa sistemi doğrultusunda el ile çeşitli manipulasyonlar uygulayarak genel bir gevşeme sağlamak, dolaşımı hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak amacıyla uygulanan bir masajdır

Lenfatik Masaj; dokularda ödem birikimini önlemek veya oluşmuş ödemin drenajını sağlamak amacıyla yapılan bir masaj türüdür. Lenf yollarını uyarma lenfatik akışı tetikler ve lenf sıvısının bu yollara iletilmesini kolaylaştırır.  Lenfatik Masaj, metabolizma hızını vücutta dolaşımı artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.

Aromaterapi Masajı; Koklama ve deriden alınma yolu ile vücuda alınan esansiyel yağların terapötik etkilerinden faydalanarak çeşitli manipulasyonlarla uygulanan masaj türüdür. Aromatik masaj; uykuyu sağlamak, dinlenmenin yanı sıra kas ağrısı azaltmak, stres düzeyini etkileyerek ruh halinizi iyileştirmek, rahatlamak ve iştahınızı kontrol etmenin en iyi yollarından biridir. Ayrıca, masaj yaparken kullanılan doğru yağlar cildi besler, rahatlatır.

Temeli Akupunktur’a dayanan  Shiatsu Masajı, Thai Masajı, Refleksoloji gibi pek çok şekilde uygulanır.

Leave a Reply