Kombine masaj dört teknikten oluşur ve ard arda gerçekleştirilir

Pendik Spa Masaj Merkezi Uygulamalarından olan Mix yani karışık masaj uygulamaları, ısıtıcı etkili masaj kremlerinin aromatik Pendik Spa Masaj yağları ile karıştırılıp birleştirilmesi ile ortaya çıkan karışım sayesinde bölgesel ya da bütün bedene yapılan masaj uygulamasına denir. Fazla hareket veya stres nedenli adale ağrıları, romatizmalar, incinmeler, kasılamalar, kireçlenme ve iskelet sisteminde ki ağrıları kolayca geçirmeye yarayan bu Pendik Spa Masaj uygulaması dört tekniğin birleşiminden oluşmaktadır.
Mix masaj uygulamalası, karışık tekniklerden ve farklı krem, yağ çeşitlerinden harmanlanıp meydana gelen ısıtıcı etkili ve bedenimize dinginlik veren karışık masaj uygulamasıdır. Ayak refleks, sırt masaj uygulaması, sıcak taş masajı ve hint baş masajı dörtlüsünün kombinasyonu şeklindedir. Bu dört teknikten oluşarak ardı ardına işlem gerçekleştirilir.

masaj uygulamaları istanbul masaj avrupa yakası masaj uluslar arası masaj google masaj twitter masaj instagram x masöz spa hamam

pendik masaj spa hamam merkezi

Başlangıçta ayak refleks, tüm sinirlerimizin ve dokularımızın ayak altında ki tabanda olması sebebiyle sıcak uygulanarak ovma ve ufak dairesel baskılarla uygulanır. Bu uygulama sayesinde bedenimiz tamamen gevşer. Kan dolaşımı hızla artar, kalp atışı hızlanır ve asab sistemindeki basınç düşerek ruhsal anlamda rahatlama sağlanır. Sonrasında yapılan Pendik Spa Masaj sırt masajı uygulaması ile omurilik ve iskelet sistemimiz tamamen rahatlatılır. Omuzlara uygulanan sıkma hareketi ile omuz gerginliği ortadan kalkar, tamamen yumuşar. Sonrasında uygulanan Pendik sıcak taş masaj uygulaması ise, sıcak kremleri ve yağları desteklemek amacıyla genellikle sıcak bazalt taşını bedenin belirli çakra yerlerine yerleştirip bekletilerek yapılır.

Artan kan akışı sıcaklığının da etkisiyle, daha fazla hücreye ulaşmasını sağlar  ve bu sayede, daha fazla hücreye oksijen taşınmış olur. Bu uygulama romatizma ve eklem ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Yanlış noktalara konan, çakra bölgelerine konulmayan taşlar Pendik masaj uygulamasına hiçbir katkı sağlamaz, dolayısıyla uzman terapistler tarafından işlem gerçekleştirilmelidir. Beraberinde hint baş masaj uygulaması uygulanır. Hint baş masaj uygulaması ise, Boş bin yıldır Hindistan’da uygulanan şifa niyetinde kullanılan bir masaj tekniğidir. Bu Pendik Spa Masaj uygulaması ile, zihinsel arınmayı, ruhsal dengeyi, fiziksel rahatlamayı ve bedenin derinden dinlenmesini sağlar. Pendik Masajı Akapuntur tekniğpi ile bedenimizin özel noktalarına parmakların dairesel hareketleriyle uygulanır.

Leave a Reply