Sıkışan adalelerin kramp ve spazmların yoğurma tekniği ile açılması

Pendik Spa Masaj Merkezi Klasik Masaj Teknikleri;

Klasik masaj seanslarının özelliği bir kaç farklı teknik ile uygulanmasıdır. Bu teknikler kendilerine özel fayda ve etki sağlar. Kramp, spazm, tutulma ve ağrı şikayetlerinize ideal bir çözüm olan klasik masaj uygulaması, spa masaj merkezimizde kalifiye terapistler eşliğinde sizlere sunulmaktadır.

Klasik masaj uygulamalarının teknikleri ise şöyledir;

• Öflöraj Tekniği; Öflöraj tekniği, bir sıvazlama yöntemidir. Doğal bitki özlü yağlar cilde uygulandığında terapist sıvazlama yöntemini kullanarak, lenfatik drenajı geliştirir. Sinir sistemi aldığı uyarılar ile rahatlar ve sakinleşir.

• Petrisaj Tekniği; Petrisaj tekniğinde, yoğurma işlemi yapılır. Sıkışan adalelerin, kramp ve spazmların yoğurma tekniği ile açılması, gevşemesi ve esnemesi sağlanır. Deri altındaki dokuları hedef alarak uygulanan bu işlem kişinin tüm vücuduna dinamizm kazandırır.

• Friksiyon Tekniği; Friksiyon tekniği, parmaklar ve avuç içi ile dairesel hareketlerin ön planda olduğu bir yöntemdir. Basınç şiddeti terapist tarafından ayarlanabilir ve dokunun durumuna göre uygulanır. Kulunç ve tutulma için çok etkilidir.

• Vibrasyon Tekniği; Vibrasyon tekniği, vücudunuza el ve parmaklar kullanılarak titreşim uygulaması yapılan bir yöntemdir. Vücudunuzu nazikçe sallayan ve vücut enerji kanallarını dengeleyen bir yöntemdir.

• Topontment Tekniği; Topontment tekniği, avuç içleri ve yumruklama yöntemi ile vücudunuza nazikçe vurma, yumruklama ve kupalama yöntemlerinden oluşmaktadır. Vücudunuzun kan dolaşımı ve enerji akışını hızlandırır, vücutta biriken toksinlerin vücuttan atılmasına katkı sağlar ayrıca vücudunuza direnç ve enerji katar.

 

Leave a Reply