Pendik spa masaj merkezi

Günümüzde her geçen gün önemi giderek daha fazla fark edilen spa masaj merkezleri, oldukça ilgi çeken yerlerin başında gelmeye başladı. Ruhsal ve fiziksel olarak iyileşme sürecine giren kişiler, tedaviye yardımcı seansların yer aldığı spa masaj merkezlerini sıklıkla tercih ediyor. Pendik spa masaj merkezlerinde hidroterapinin yanı sıra masajlar ve bakımlar da uygulanmaktadır. özel gevşetici ve rahatlatıcı bakımların, sadece su ile değil yanına eşlik eden doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar ile profesyonel pendik masaj tekniklerinin uygulanmasıdır. Spa ve masaj merkezleri ihtiyaçlarımıza uygun masaj ve teknikleri uygular.

Özel spa masaj bakımları birçok tedavi destekleyiciden oluşur. Selülit tedavisi, cilt bakımı ya da stres atıcı masajlar bunlara örnektir. Tam olarak Spa termal masaj  nedir? Spa termal masaj ,  masajlar ve bakımlar ile günün stresinden uzaklaşmanızı, canlanmanızı ve rahatlamanızı sağlayan birtakım  uygulamalardır. Spa termal masaj ile anti selülit tedavisi, yüz ve cilt bakımı, temizliği gibi her türlü terapi tekniklerinden faydalanmak mümkündür. Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi Spa termal masaj merkezlerinin sayısı giderek artmaktadır. Spa termal masaj bakım ve masajları uzun süre en popüler uygulamalar arasında yerini koruyacak gibi gözüküyor. Peki, Spa termal masaj ne anlama gelir?

ÖZEL PENDİK SPA TERMAL MASAJ NE DEMEK?

Spa termal masaj Latince kökenli kelimelerin baş harflerinden oluşur. “Selus Per Aqua” yani spa kelimesi, “Sudan Gelen Sağlık” anlamını taşır. Kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar dayanan bu terim su ve ona eşlik eden yağlar ve taşlar ile yapılan terapi ve masaj uygulamalarını ifade eder. Bireyin ihtiyacı olan bedensel ve ruhsal bakımları sunar. Temel hedefi iyileşme olan Spa termal masaj merkezlerinin çeşitli uygulamaları vardır. Ancak, çıkış noktası, savaştan dönen askerlerin sağlıklarına kavuşması için tedavi edildikleri banyolardır. İlk olarak Avrupa ülkelerinde yayılmasıyla birlikte kültürlere göre kendi içinde değişiklikler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Leave a Reply