Ruhsal ve bedensel sağlık

Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi: 2001 yılında, İstanbul merkezli kurulmuş olan Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi, vücut masajı alanında sektördeki tecrübesini ve en son deneyimleriyle bireylerin sağlıklı bir yaşam stilini benimsemelerini desteklemek için çalışmaktadır.

Neden Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi: Günlük stres ve yaş amacıyla artan fiziksel aktivitelerinin etkisi altına girdiğimiz modern yaşamda, düzenli olarak bakım ve onarımın çok önem arz ettiği bir gerçekliktir. Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi, stres miktarını azaltacak ve fiziksel aktiviteyi aşacak, bu sebeple bireylerin vücutlarında gerçekleşecek hasarları onarmak için masaj terapileri sunmaktadır.

Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi Olarak Hizmetlerimiz: Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi masözlerimizin terapileri, aroma terapileri, vücut modelleme, cilt temizliği, beslenme ve diyet tavsiyeleri, yoga, meditasyon, mindfulness gibi hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, mesleki danışmanlık vermekte ve personel eğitimleri düzenlemektedir. Vizyon’un hem profesyonellik alanında sunduğu hem de üstün müşteri deneyimi sağlaması ile tüm müşterilerinin tekrar her zaman yerine geri geldikleri neden olmuştur.

Hedefimiz: Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi müşterilerinin hayatlarını pozitif bir şekilde değiştirmeyi hedeflemektedir. Başarıyı, ruhsal ve bedensel sağlık durumu arasındaki dengeyi himaye ederek sağlamak üzere kurulmuştur. Pendik Spa Masaj Gelişim Merkezi terapileri yardımıyla kişisel gelişimin sağlanmasını destekleyerek, ferahlık, esneklik ve zindeliği artırmaya odaklanmıştır.

yağ masajı istanbul pendik masaj salonu internasyonel masaj avrupa yakası masaj uluslar arası masaj salonu google masaj bayan masöz avrupa yakası masöz uluslar arası masöz terapist spa merkezi

istanbul pendik masaj spa merkezi

Sizlere özel olarak uygulanan etkili masaj çeşitlerimizden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

Klasik Masaj

Tedavi edici (terapötik, tıbbi) masaj olarak en sıklıkla Pendik klasik masaj uygulanır. Klasik masaj; geleneksel batı masajı olup, yüzeydeki kas kitlelerine, kalbe doğru olan kan akımının yönü izlenerek el ile yapılan çeşitli manipülasyon teknikleri bütünüdür.

Aromaterapi

Aromaterapi, Masaj Merkezimize ait özel bitkisel yağları Pendik masaj yöntemi, buğu ve benzeri yöntemlerle vücuda nüfuz ettirerek, bu yağların kimyasal bileşimleri ve sağladıkları enerjiden faydalanarak iyileşme sürecine katkı sunan tamamen doğal bir yöntemdir. Aromaterapi, gerek fiziksel problemlerin, gerekse stres kaynaklı duygusal sorunlarınızın çözümü için destek sağlayan zihin ile bedeni bir bütün olarak ele alan bir terapidir.

Ayurveda

Hindistan’da ortaya çıkan, bugün ise bütün dünyada uygulanan geleneksel bir tıp sistemidir. Pendik Ayurvedik masaj uygulaması ise, bu bütünsel tedavi sisteminin sadece bir kısmıdır. Bu tedavide kişinin ayurvedik vücut tipi (dosha) belirlenir ve buna göre farklı bitkisel yağlar kullanılır, yapılacak masajın tipi belirlenir. Klasik masajdaki gibi kaslara yönelik değil, genel sisteme yönelik bir masajdır. Genellikle susam yağı ve farklı bitkisel yağ karışımları ılık bir şekilde uygulanır.

Refleksoloji

Refleksoloji; ayaklar, eller ve kulaklar üzerindeki spesifik noktalara terapist tarafından basınç uygulama tekniğidir. Çoğunlukla ayaklara uygulanır, çünkü ayaklardan çok sayıda sinir geçer ve çok duyarlıdır. Ayaklarda iç organların (beyin, karaciğer, akciğer vb.), endokrin bezlerin ve kas-iskelet sisteminin yansıdığı refleks alanlar ve referans noktalar vardır. Bu noktalara basınç ve masaj yapıldığında ilgili organlardaki blokajlar açılır ve serbest enerji akımı sağlanır. Refleksoloji, küçük çocuklardan tutun da oldukça yaşlı bireylere kadar her yaş grubuna uygulanabilir. Sağlıklı kişiler de sağlıklarını korumak ve oluşabilecek hastalıkları önleyebilmek için düzenli refleksoloji seansı alabilirler.

Peloidoterapi

Peloid (tıbbi çamur), tedavi için kullanılan mineral ve/veya organik içeriği zengin çamura, peloidoterapi (tıbbi çamur tedavisi) ise peloid ile yapılan tedaviye denir. Bu tedavide hedef bölgeye sıcak/soğuk peloid uygulaması yapılır. Peloidoterapi, dejeneratif eklem hastalıkları (eklem kireçlenmesi), fibromiyalji sendromu, bel ve boyun ağrıları ve post travmatik iyileşme sürecinde uygulanabilir.

Leave a Reply