Merkezimizde Uygulanan Özel Tıbbi Masaj Kürleri

Günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelen Masaj,artık keyif veya lüks değil, tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu tıbbi tedavidir. Masaj kürleri, hasta veya yorgun bir organın rehabilitasyonu; aynı eski duruma dönmesi için, organizmanın üzerinde oluşturulan mekanik enerjinin derinliklerde fizyolojik etkiler oluşturulması esasına dayanan bir terapi şeklidir.

Masaj kürleri, daha saglıklı bir yaşam standartına ulaşmanın ve sağlıklı kalmanın en kolay yollarından biridir. Hepimiz bunu bilinçsiz de olsa yaparız. Hatta masaj uygulamaları o denli doğaldır ki, farkında bile olmadan masaj yaparız; masa köşelerine vurup da morarmaması için bacağımızı ovarken, bebeğimizin sırtını sıvazlarken, uzun süre görmediğimiz arkadaşlarımızla karşılaşıp onlara sarılırken, zamanla kırışmış bir alın bölgesi üzerinde elimizi gezdirirken…

Günlük hayatın verdiği yorgunluklardan biraz arınmak, rahatlamak, dinlenmek ve enerji toplamak için masaja ihtiyaç duyarız. Başarılı bir masaj uygulaması biz insanlara bütün bunları sağlayabilir. Önemli olan ihtiyaçlarımıza göre bir masaj türü bulmaktır. Vücuttaki bütün negatif enerjiyi atıp kasları gevşetmek, sağlıklı ve daha zinde bir bedene kavuşmak için en güzel yöntem; bir masaj uzmanının ellerine teslim olmaktır.

Masajın Uygulamalarının Faydaları: Masaj, yara dokuları ve yapışıklıkların çözülmesi ve giderilmesinde, kas spazmı, tendon iltihabı, uykusuzluk ve nevrasteni durumlarında, kas krampları ve yaralanmalarda akut devreden sonra, migren, gerilim tipi ve hipertansiyona bağlı baş ağrılarında, ağrılı adet dönemlerinde, kabızlıkta ve ağrılı noktalarda uygulanabiliyor.

Bazı Masaj Uygulamalarının Çeşitleri : Klasik masajın sınıflandırmasında dinlendirme, tedavi ve spor masajı olmak üzere üç alt grubun tanımı yapılmıştır.

a) Dinlendirici Masaj kürü : Günlük yorgunlukların çıkarılması ve toksinlerin atılması için ister sauna sonrası istenirse günün herhangi bir saatinde yapılan masajlardır. Daha çok masaj salonlarında tatil köylerinde yapılan masajlardır

b) Tıbbi Masaj kürü : Tedavi amacıyla yapılan masajlardır. Bir doktor tarafından yönlendirilen ve eğitim almış masörler tarafından yapılan masajlardır. Merkezimizde en çok uygulanan masaj türüdür. Fizik Tedavi Uzman Hekimi’nin hastalığın özelliğine göre fizik tedavi protokolüne dahil ettiği masaj türüdür.

c) Spor Masajı uygulamaları :Sporcuların fizyolojik ve fizik gelişmelerinde etken olan bir masaj şeklidir. Genellikle kulüp masörleri tarafından belirli programlar dahilinde uygulanır.

Klasik masaj dışında iseThai masajı, Derin Doku Masajı, Refleksoloji, Aromaterapi, Spor Masajı, Anti Selülit Masajı, Lenf Drenaj, gibi birçok masaj bulunmaktadır. Ancak masajın adından çok amaca yönelik olması ve ehil ellerde yapılması önemlidir.

Masaj Merkezimizde Uygulanan Özel Tıbbi Masaj Kürleri

Özel olarak Dizayn edilmiş Masaj Merkezimizdeki esas uygulama tıbbi masajdır. Tıbbi masaj uygulamaları fizyoterapist doktorun teşhisine ve kişinin ihtiyacına göre reçete ettiği hastalara uygulanmaktadır. Ancak tamamlayıcı ve dinlendirici olarak hastalarımızın talebine yönelik masaj uygulamalarıda yapılabilmektedir. Kronik ağrı, akut ağrılı kas spazmları veya dolaşım problemlerinde tıbbi (terapötik) masaj uygulanmasını öneriyoruz. Kliniğimizde önceden tanı almış veya fizik tedavi programına girmişseniz ihtiyaç halinde doğrudan masaj randevusu alabilirsiniz. İlk kez geliyorsanız önce uzman doktorumuzun sizi muayene etmesini isteriz. Masaj uzman fizyoterapistimiz tarafından, tıbbi ihtiyaclarınıza göre çeşitli disiplinlerin (klasik, akupresor, aromaterapi,lenf drenajı, konnektif doku masajı, transvers doku masajı, refleksoterapi) sentezi şeklinde uygulanmaktadır.

Leave a Reply