kişinin veya kişilerin masaj terapisi alma nedeni

istanbul pendik masaj salonu internasyonel masaj avrupa yakası masaj uluslar arası masaj salonu google masaj bayan masöz avrupa yakası masöz uluslar arası masöz terapist

istanbul pendik masaj salonu

Masaj uygulamalarının maliyeti coğrafi bölgeye, masaj terapistlerinin deneyimine ve masaj uygulamalarının uzunluğuna göre değişkenlik gösterir. Misafirlerin kendi evinde veya ofisinde gerçekleştirilen masaj terapisi seansları, masaj terapistinin yolda geçirdiği zamana göre daha maliyetli olabilir. Seanslar genellikle bir saattir. Masaj uygulamalarının sıklığı büyük ölçüde değişebilir. Eğer kişi belirli bir sorun için masaj yaptırıyorsa, seansların sıklığı tıbbi duruma göre değişiklik gösterebilir; yine de genellikle haftada bir yapılır. Bazı kişiler masaj uygulamaları ile düzenli kişisel sağlık programlarını birleştirebilir. Bu kişiler haftada bir ila ayda bir arasında değişecek şekilde düzenli olarak masaj yaptırır.

İlk randevu genellikle kişinin masaj terapisi alma amacı, sağlık geçmişi ve diğer alanlar hakkında bilgi toplanması ile başlar. Kişinin rahatlığı ölçüsünde misafirden kıyafetlerini çıkarması istenir. Misafir kıyafetlerini çıkarırken odada yalnız kalır, ayrıca örtünebilmesi için ona bir örtü ya da havlu sağlanmış olacaktır. Masaj terapisti sadece vücudun masaj yapılan kısmını sıyıracaktır. Misafirlerin kanaatine her zaman saygı duyulur. Masaj terapisti, kısa bir süre içinde cilde nüfuz edecek olan aromatik bir yağ veya losyon kullanabilir. Masaj uygulamasın da en fazla yararı sağlamak için masaj yapılan kişi genellikle terapiste doğru sağlık bilgilerini vermeli, var ise her türlü rahatsızlığını, ister masaj uygulamasının kendisinden isterse de oda sıcaklığı veya herhangi bir diğer dikkat dağıtıcı muhtemel olan faktörlerden kaynaklansın, bildirmelidir ve sürece karşı mümkün olduğunca açık ve alıcı olmalıdır. Sigortalının masaj tedavisini kapsayıp kapsamadığı durumlar değişkenlik gösterebilir. Çoğu durumda, masaj tedavisi için doktor reçetesi gerekli olabilir. Masaj tedavisi reçete edildikten sonra, reçetenin kapsamı içerisinde veya kişinin poliçesinde, planında açık biçimde ifade edilmemişse sigorta şirketinden onay almak gerekebilir.

Leave a Reply