Duygusal dengeye ulaşmak için bebeğinizin tensel temasa ihtiyacı var

Masaj uygulamaları sadece yetişkinler için değil ayrıca yeni doğmuş bebekler içinde oldukça faydalı uygulamalardır.

Masaj, sizin ve bebeğinizin arasında iletişim kurmanın en keyifli ve etkili yollarından biridir diyebiliriz.

Sağlıklı bedensel ve duygusal dengeye ulaşmak için bebeğinizin tensel temasa ihtiyacı hemen doğumdan sonra başlar. Sevgi, ilgi ve fiziksel temas ile büyüyen bebekler, strese karşı daha dengeli, huzurlu ve dayanıklı olurlar. Yapılan araştırmalar neticesinde, ebeveynlerinden düzenli ilgi gören bebeklerin daha seyrek ağladıklarını göstermiştir. Masaj uygulamaları aynı zamanda, bebeğinizin tepkilerini öğrenmek için de iyi bir yoldur.

istanbul masaj salonları pendik masöz bayan sırt masajı avrupa yakası masaj anadolu yakası masaj google masaj hotmail masaj twitter masaj facebook masöz avrupa yakası masaj

 Pendik spa masaj salonu

Bebek masaj uygulaması, bebeğinizle aranızdaki duygusal bağı güçlendirecek ve daha çok yakınlaşmanızı sağlayacak güçlü bir iletişim yoludur. Bebeğinize sabırla, sevgiyle ve şevkatle dokunmanız, onun gelişimine büyük katkıda bulunacaktır. Dokunarak veya konuşarak iletişim doğru kurulduğunda bebeğiniz sevildiğini, istendiğini, değer verildiğini anlayacaktır. Masaj uygulamaları bebeğinizi sakinleştiren ve rahatlatan, bedensel ve ruhsal gelişimini olumlu yönde etkileyen keyifli bir etkinliktir.

Masaj bir rahatlama ve rahatlatma tekniğidir. Bilinçli bir şekilde rahatlamayı öğrenmesi büyümenin yaratacağı zorluklarla başa çıkmasında bebeğinize yardımcı olacak çok önemli bir avantaj ve bu ilk günlerinde ona verebileceğiniz en değerli hediyelerden biri olacaktır.

Leave a Reply