Kan dolaşımı ve nefes

Pendik özel spa Masaj Merkezi Akupresür uygulaması, Masaj uygulama dünyalarında Bedende belli akupunktur bölgelerinin üzerine baskı uygulayarak veya ovarak ayrıca farklı uygulamalarla manipüle edilmesi tekniğine Akupresür adı verilir. Akupunktur noktaları meridyen olarak bilinen belli enerji kanalları üzerinde bulunan enerji  noktalarına verilen adtır. Meridyenler bedenin ana caddeleri, akupunktur noktaları ise merkezî duraklar olarak da düşünebiliriz. Bedenimizde organlarımız her an yaşamsal enerji üretir uzak doğu dilinde (“chi”) olarak bilinir. Anadolu yakası spa Masaj Kan dolaşımı ve nefes (oksijen alış verişi) bedenimizin en temel enerji akımını temsil eder. Bir çok sebepten ötürü bu yaşamsal enerjinin serbest akışı engellenirse fiziksel sıkıntılar oluşur. Akupresür ile bedenimizdeki enerji akışını dengeler ve tüm organ, sistem ve dokularımızın tekrar ahenk içinde çalışmasını sağlarız.

Akupresür (Acupressure), Çin’de binlerce yıldan beri uygulanan bir geleneksel medikal tedavi yöntemidir. Genel olarak belirli noktalara basınç uygulamak suretiyle bölgede toplanan enerji yoğunluğunun dağıtılması ve ilgili noktalarla Anadolu yakası spa Masaj bağlantılı organların bu şekilde rahatlatılması esasına dayanmaktadır. İğnesiz akapunktur olarak da nitelendirilen yöntem, “jimmy” adı verilen ahşap aletlerle yapılabildiği gibi doğrudan parmaklarla da uygulanabilmektedir.

Geleneksel Çin Tıbbının bir parçası haline gelmiş Anadolu yakası spa Masaj Akupresür’de gaye bloke edilmiş enerji ve gerginlikleri hafifçe bastırarak yapılan masaj uygulamalarıyla çözmektir.

Aküpresür, ilk defa Çinliler tarafından uygulanmaya başlanan, tedavisi itibarıyla akupunktura benzeyen bir yöntemdir. Aküpresürün tarihi akupunkturdan daha eskilere dayanmaktadır. Çinliler bir süre sonra akupunkturu geliştirmiş ve aküpresürün yerine onu kullanmaya başlamışlardır.

Beş bin yıl köklü bir geçmişe dayanan bu Anadolu yakası spa Masaj uygulaması Çinli terapist pervin tarafından “iğnesiz akupunktur” olarak da adlandırılmaktadır. Bu uygulamada, enerji kanallarından oluşan görünmez bir sistemin belli noktalarına derin parmak basısı uygulanır. Bu noktalar doğrudan vücudun belli organ ve bezlerine bağlı olduğundan, bu noktalara enerji akımı kaynaklı sıkıntı olduğunda rahatsızlık duyulur. Akubası, bu noktaları uyararak sıkışmaları giderir ve enerji akımını artırarak stresin azaltılmasına katkı sağlar. Böylece bedenimizin uyum içinde çalışarak tekrar sağlıklı olması sağlanır.

Leave a Reply