Masaj dinlenme ve gevşeme amaçlı kullanılır

Kişiye Özel Masaj Teknikleri

Son zamanlarda giderek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen Pendik Spa Masaj Uygulamaları, kelime anlamı itibariyle dokunma, yoğurma olarak bilinir. M.Ö. üç bin yıllarında Çin ve Hindistan’da doğarak günümüze kadar gelmiştir. Bedenimizin bütün alanlarına ellerle veya farklı aletlerle yapılan Pendik spa masajuygulamaları , çeşitli darbeler ve ovmalarla dinlenme veya tedavi maksadıyla tıpta alternatif olarak aynı zaman da tıpta da etkili bir yardımcı olarak kullanılan terapidir. Pendik spa masaj bu işin eğitimini almış anatomi, fizyoloji ve psikojik bilgisi ve yeteneği dahilinde doğru teknik ve hasta memnuniyeti odaklı uygulama yapan kişiler tarafından icra edilen terapidir.

avrupa yakası masaj anadolu masaj salonu google masaj yahoo masaj hotmail masaj twitter masaj facebook masaj istanbul masaj internasyonel masaj internasyonel masöz terapist

istanbul pendik masaj salonu

Pendik spa masaj Rahatlatıcı, dinlendirici, teskin edici faydalarına ek olarak masaj aslında tedavi yöntemi olarak kullanıldığında da hastanın iyileşme sürecini hızlandırır. Medikal Pendik spa masaj olarak adlandırılan bu yöntem, kan dolaşımını hızlandırma, yumuşak doku romatizmaları, adale kramplarında, omurga sağlığı ve sırt ağrıları, spor aktivitesi öncesi pasif ısınma ve motivasyon, uykusuzluk, kabızlık, selülit, felçli hastalar ve eklem hastalıkları gibi bir çok rahatsızlıkları bulunan hastalara çözüm sunmuştur.

Genel hatlarıyla bazı özelliklerinden kısaca bahsettiğimiz Pendik spa masaj uygulaması elbette her insan için faydalıdır. Ancak amacına uygun şekilde yapıldığı sürece işe yaramakta ve tedavi edici olmaktadır. Bunun için de farklı Pendik spa masaj teknikleri geliştirilmiştir. Bunlardan bir kaçını sizler için açıklayalım.

  • Klasik İsveç Masaj Uygulaması; Geleneksel Pendik spa masaj türüdür, ilk modern masaj olma özelliğini taşır. Dinlenme ve gevşeme amaçlı kullanılır.
  • Tai Masajı; Uzakdoğu’nun ünlü bir masaj türü olarak bilinen tai, sinir ve asab düğümleriyle atardamarlar üzerine yapılan baskılarla, vuruşlarla esnetme, germe ve çekme tekniğiyle yapılır.

Leave a Reply