selülit masaj uygulamaları

Günümüzde masaj uygulamaları

Masaj uygulamaları sağlığımız açısından bizlere bir çok konuda oldukça yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Aromatik doğal yağlar ile yapılan masaj uygulamaları hem fiziki hem de ruhsal açıdan rahatlamamızı sağlar ve şayet bir rahatsızlığımız var ise hızlı bir şekilde iyileşmemize katkıda bulunur. Bedenimizde bazen istemediğimiz bölgeler de oluşan dolaşım bozukluğu ve yağ birikintilerinde de etkili olan masaj uygulamaları bizlerin bu sıkıntıdan kolay bir şekilde kurtulmamıza yardımcı olur, bu yağ birikintilerine selülit denir.

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masaj uygulamalarıdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masaj uygulaması kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların daha çok taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan hızlı ve düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı uzman terapistler tarafında yapılan masaj uygulamalarının etkileri oldukça fazla olduğu yapılan araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır…

Leave a Reply