Geleneksel thai masaj uygulaması

pendik masaj salonu masöz istanbul anadolu masöz avrupa yakası masöz istanbul masaj

Thai masaj uygulaması orjinal manipülasyonların uygulandığı bildik masaj uygulama türlerinden ayrılan fakat fiziksel hastalıkların ve ve enerji balansımızın düzenlenmesinde çok etkili bir masaj türüdür. Gerçek thai masaj uygulaması geleneksel thai ustaları tarafından sert yer yatağında masaj uygulanacak kişiye rahat ve hafif bir geleneksel thai kıyafeti giydirilerek yapılır.

Günümüzde fizyoterapistler tarafından uygulanan birçok masaj uygulaması thai masajı kaynaklıdır. Sonradan oluşmuş birçok fiziksel rahatsızlık ve hastalığın eklem ve kas problemlerinin giderilmesinde çok etkili ve uygulanan bir masaj türüdür. Geleneksel thai masaj uygulaması yaklaşık 3 saat sürer ve seans sonunda hasta kendini yenilenmiş ve bütün enerji kanalarının açılmış olduğunu açık bir şekilde hisseder. ülkemizde ve pendikmasöz.com enstitülerinde tayland’tan getirilen thai masaj terapistleri tarafından uygulanır.

Geleneksel Tay Masajı Nuad Bo’Rarn Asırların bilgi birikimini taşıyan ve komşu olduğu medeniyetlerin iyileşme yöntemlerinden doğan bu beden masajı “pasif yoga” olarakta adlandırılır. Tai masajı uygulanan kişiler için ruhen sakinlik, huzur, dinginlik, farkındalık, arınmışlık ve yenilenme, bedenen rahatlama, derin dinlenme, güç kazancı ve tazelenme, duygusal yöndende şevkat, sevgi ve saygı almak üzerine kurulmuştur.

Tai masajını uygulayan uzman terapistler ise yürekten paylaşımı, sevgiyle vermenin zevkini ve bir olmanın coşkusunu şevkat duygularıyla yaşar.Aküpresür,Şiatsu ve Yoga asanaları’nın renkli ve şaşırtıcı karışımlarından oluşan Tai masajı esnetme,kompres,noktasal basınç ve yumuşak salınımların bir harmanıdır.Fiziksel bedenimizi,enerji hatlarımızı ve kalbimizi besleyen Tai masaj uygulaması hareketli meditasyon olarak da bilinir.“Nuad Bo’Rarn” Geleneksel Tai masajı geçmişi çok eskilere dayanır.

2500 yıllık geçmiş ile Budizmin yaygınlaştığı dönemlerde doğmuştur. Geleneksel Tai masaj uygulamasının yaratıcısı yani babası Jivaka Kumar Bhaccha’dır. Tanınmış bir yoga ve ayurveda doktorudur. Zamanın Kral, Prens ve soyluların doktoru olmuştur. Doktoru olduğu en değerli kişi ise Buda’dır. Geleneksel Tai masajı Budist mabetlerde gelişmiş ve öğretilmiştir. Halen en çok öğrenci yetiştiren ünlü mabet ve okul Wat Pho’dur. Tai masajı geleneksel olarak Tayland’ın içinde gelişse de her lider öğretmen kendi tarzını yaratarak bu masaj uygulamasında farklı stiller oluşmasına neden olmuştur. Kuzey,Güney,Orta ve Kuzeydoğu stilleri Kuzey stili bir hayli dinamik ve “Yang”dır, esnetme yoğundur.

 

 

Leave a Reply