Özel Teknikli Masaj Uygulamaları

Oldukça eski bir geçmişe sahip masaj uygulamaları terapistler tarafından günümüze kadar pek çok değişikliğe uğrasa da temel de aynı yöntemler uygulanmaktadır lakin masaj uygulamalarında yaptıkları yenilikler sayesinde masajın hem fiziki hem de ruhsal açıdan iyileştirme özelliğini oldukça artırılmasına yardımcı olmuşlardır. Geliştirilen masaj yöntemleri ve aromatik yağlar ile günümüz de bazı özel masaj türleri de uygulanmaya başlanması bizler için çok iyi bir gelişmedir.

Özel Teknikli Masaj Uygulamaları
Konnektif Doku Masajı
Dolaşım sistemi hastalıkları, iç organ ağrıları, baş ağrıları özellikle migren gibi hastalıklarda etkili olduğu savunulan klasik masajdan farklı bir yöntemdir
Segmental Masaj
Konnektif doku masajı gibi deri-organ refleksi yoluyla etkili olduğu savunulmaktadır. Deri ve deri altı doku kaldırılarak ileri geri kaydırılarak kullanılır
Periost Masaj
Belirlenmiş kemik yüzeylerine işaret ve orta parmakla kuvvetli dairesel hareketler yaparak refleks yolla etki oluşturmayı amaçlayan bir masaj uygulamasıdır.
Akupressür Masaj
Uygulama alanı genellikle uzak doğu ülkelerinde kullanılan akupunktur noktalarından seçilen ve belirli bir basıncın işaret parmağıyla bu noktalara tatbiki esasına dayanır.
Refleksoloji Masaj Uygulaması
Ayakaltındaki belirli noktaların organlarla ilişkisi olduğu ve belirli bir basınçla bu organların uyarılacağı esasına dayanır.

Leave a Reply