Hayatınızda ki Sorunlara Streslere Yorgunluklara Karşı Dik Durun

Masaj uygulamalarının sayılamayacak kadar tıbben de kanıtlanmış faydaları olduğunu artık günümüzde herkes bilmektedir. Steril ortamda ve doğru teknikle yapılan masaj uygulamalarının cilt yüzeyinin yenilenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle Uzak Doğu’da bayanlar , yüzyıllardır cilt ürünlerini, dakikalar boyunca süren masaj uygulamalarıyla beraber ciltlerine uyguluyorlar. Daha az kırışıklık ve pürüzsüz bir cildin sırrı olduğu söylenen masaj uygulamalarının, vücuttaki yara izlerinin kaybolması için kullanılan özel yağlar ve kremlerle onarılmasına da yardımcı olduğu araştırmalarda yer alıyor. Masaj uygulamaları ile uyarılan cilt, daha çok kolajen salgılayarak yenileniyor. Aromaterapi adı verilen ve tamamen bitkisel bazlı yağlarla desteklenen masajlarda, yağların da besleyici etkisi cildi yenilemeye yardım ediyor.

Masaj uygulamalarıyla Dinlenin; Masaja gidenlerin “yorgunluğumu aldı” dediğini duymuşsunuzdur. Bilim de masaj uygulamalarının yorgunluğun giderilmesi üzerindeki etkisini onaylıyor. Adalelerin uzun süre kullanımı veya zorlanması ile oluşan fiziksel yorgunluk, masaj uygulamaları ile hafifliyor. Adale aktiviteleri esnasında ortaya çıkan laktik asit ve benzeri biyokimyasallar da yorgunluk hissinin karşılığı oluyor. Masaj hareketleri, sıvazlama ve ovalama kaslardaki bu biyokimyasalların dağılmasına yardımcı olarak bölgesel yorgunluk hissini de hafifletiyor.

Hayatınızda ki Sorunlara Streslere Yorgunluklara Karşı Dik Durun; Masaj uygulamalarının postür bozukluklarında ve omurga sağlığına olumlu etkisi de öne çıkıyor. Kalifiye terapistler tarafından yapılan masaj uygulamaları, postürün düzelmesine ve daha dik durmaya yardımcı oluyor. Hem iskelet hem de adale sistemini hedef alan masaj hareketleri, düzenli seanslarla sonuç veriyor. Özellikle postür düzelmesi için başvurulan spor çalışmalarında oluşan egzersiz sonrası bel ağrıları da masaj uygulamalarıyla hafifletilebiliyor.

Hayat Kalitenizi Artırın; Tüm hayat kalitesini etkileyen uyku düzeni, masaj uygulamaları ile beraber yoluna koyulabiliyor. Yapılan araştırmalar beş hafta boyunca, günde en az bir defa uygulanan masaj seansının uyku sorunlarında ciddi düzelme sağladığını ispatlıyor. Uyku bölünmesi veya uykuya dalmada zorlanma sorunlarında masaj uygulamalarına başvurabilirsiniz.

Leave a Reply