Masaj ve spa ile sorunlardan ve streslerden kurtulmak

Pendik spa masaj uygulama merkezimiz sayesinde siz değerli misafirlerimizin, daha düzenli bir hayatları olduğunu rahatlıkla ve özgüvenle söyleyebiliriz. Özellikle hayatına yenilik katmak isteyen misafirlerimiz için aldıkları en önemli kararların başında düzenli bir şekilde masaj ve spa olanaklarından faydalanmaları olmalıdır. Yaptırılan bu masaj ve spa uygulamaları sayesinde kendilerini daha iyi hissederken aynı zamanda vücutlarında bulunan toksinlerden ve ağrılardan da kolayca ve uzun bir süreliğine kurtulmuş olacaklardır. Bundan ötürü yaşadığınız sorunlardan ve streslerden kurtulmak isterseniz bu konulara iyi gelen bir masaj uygulama tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle lenf sıvılarıyla ilgili olumsuzluklar yaşıyorsanız sizlere Lenf drenaj masaj uygulamasını tavsiye ediyoruz.

Lenf Drenaj Masajı Nedir?

Lenf drenaj masajı, lenf sıvılarının vücudunuzun etrafındaki hareketlenmeyi teşvik eden hafif bir masaj yöntemidir.

Lenfatik sistemimizdeki sıvı, vücut dokularımızdaki atıkların ve toksinlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bazı sağlık sorunları lenf sıvısının birikmesine neden olabilmektedir. Lenf drenaj masaj uygulaması lenf ödem, fibromiyalji ve diğer olumsuz etkenlerden kişilerin kurtulmasında faydalı olabilmektedir.

Bu Masaj Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kalp sistematik olarak damarlardan kan pompalarken, lenfatik sistem sıvıyı lenf damarlarından taşımak için düz adalelerin hareketine dayanmaktadır.

Olumsuz sağlık durumları normal lenf akışını keserek, vücudumuzun belirli bir bölgesinde, genellikle kollarımızda veya bacaklarımızda şişmeye neden olabilen lenf sıvısının birikmesine sebep olabilir. Bu duruma tıbben lenf ödemi denir. Biz İnsanlarda enfeksiyonlar, lenf düğümlerinin çıkarılmasını içeren kanser tedavileri ve lenfatik sisteme zarar veren herhangi bir durum sonucu lenf ödemi gelişebilir.

Lenf drenaj masaj uygulaması, şişliği azaltabilir ve lenfatik sistem boyunca dolaşımı iyileştirebilir. Lenf drenaj masajı genellikle, Dekonjestan Lenf Tedavisi adı verilen bir tedavi programının bir parçasını oluşturur.

Lenfödem için Dekonjestan Lenf Tedavisi şunları içermektedir:

  • Lenfatik drenaj masajı
  • Sıkıştırma giysiler
  • Egzersiz yapmak
  • Cilt bakımı

Leave a Reply