Masaj spa hamam uygulamaları duygu ve hislerin dışa atılımını sağlar

Pendik Spa Masaj Hamam Merkezi Uygulamaları, Aqua “su” ve terapia “tedavi” yani kısaca “suyla tedavi” anlamına gelir. Aquatherapi denince akla ilk olarak doğal kaynak sularının barındırdığı minerallerle yapılan tedaviler akla gelmektedir. Hidroterapi olarak ta adlandırılan bu uygulama yalnızca doğal sular değil normal sudan da faydalanılır.

Avrupa ülkeleri tıbbında su içi egzersiz uygulamalarını anlatır. Her birey için özel olarak uygulanan, eğitilmiş kalifiye terapistlerin gözetiminde ve ideal olarak amacına uygun inşa edilmiş havuzlarda gerçekleştirilen, nöromüsküler skletal opsiyonları geliştirme ve iyileştirme amaçlı bir havuz tedavi programıdır. Maden suyunun ağız yoluyla alınması, suda yıkanılması ve başka tedavilerin su içinde uygulanması olarak tanımlanmaktadır. Termal havuzlarda hamam veya soğuk su kaynaklarında jakuzilerde uygulanan bir tedavi biçimidir. Sıcak su insanı rahatlatıp adaleleri gevşetir, duygu ve hislerin dışa atılımını sağlarken soğuk su damarları sıkılaştırdığı gibi ödemlere de iyi gelmektedir. Soğuk su enerji seviyesini de arttırmaktadır.

yağ masajı istanbul pendik masaj salonu internasyonel masaj avrupa yakası masaj uluslar arası masaj salonu google masaj bayan masöz avrupa yakası masöz uluslar arası masöz terapist spa merkezi

istanbul pendik masaj spa merkezi

Hidroterapide asıl olan suyun hareketi sonucu ortaya çıkan insan vücudunun verdiği pozitif tepkidir. Su vücuda enerji kazandırır, vücudu toksinlerden arındırır ve vücut ısısını dengelemeye katkı sağlar.

Suyun sıcaklığına göre insan vücudunun vereceği tepkiler de farklı olacaktır. Soğuk su vücuda enerji verir ayrıca canlanmanızı, kendinize gelmenizi sağlar. Yüksek ateşi düşürmek için soğuk su kullanılır. Vücudun zedelenmiş bölümlerinde meydana gelebilecek şişlikleri engellemek için buz tedavisi uygulanır.

Buna karşılık sıcak su ise vücudun gevşemesini, rahatlamasını sağlar. Pendik Spa Masaj Hamam Sıcak su buharıyla vücuttaki gözenekler açılır, terleme gerçekleşir ve bu yolla vücuttaki toksinler atılmış olur. Vücudun kan dolaşımını hızlandırmak için suyla şok tedavisi uygulayabilirsiniz. Şok tedavisi sıcak ve soğuk su banyosunu birbirinin ardından yaparak gerçekleşir.

Leave a Reply