Derin doku masaj kürü

Derin doku masaj kürü masaj uygulamalarının çeşitliliği arasında olan ve vücut dokularının alt katmanlarının manipülasyonunu sağlayan bir masaj çeşididir. Bu masaj uyglaması masaj esnasında kullanılar uygun aromatik yağlar ile doku altındaki kas ve eklemleri oluşturan dokuları hedeflemektedir. Basınç olarak daha düşük olan derin doku masajı bedenin belirli pozisyonlara yönlendirilmesini de içermektedir. Ayrıca derin doku masajı yavaş ve sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Derin doku masaj uygulamaları genellikle yüzüstü ve sırt üstü pozisyonda yapılmaktadır. Hedeflenen belirli bölgelere derin baskı uygulanarak kan akışının hızlandırılması ve kaslardaki gerginliğin alınması hedeflenir. Bunun yanında yaptırılan masajın psikolojik stresi azaltırken serotonin ve oksitosin hormonlarının salgılanması sağlanmaktadır.

Derin Doku Masajlarının Faydaları

İşinde tecrübeli kişiler tarafından uygulanan derin doku masajları profesyonel uzmanlar tarafından uygulanmalı aksi taktirde istenmeyen sonuclar ortaya cıkabilir. Bu alanda uzman ve eğitim almış kişilerin uyguladıkları derin doku masajları ile kronik sırt ağrıların iyileşme hızında büyük bir ilerleme görülür. Yapılan yaklaşık 30 dakikalık seanslar halinde günlük düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

Ayrıca bu masaj tekniği büyük veya küçük tansiyon üzerinde ciddi derecede pozitif etki bırakmaktadır. Genel olarak kişiler üzerindeki stresi azaltırken, anksiyeteyi ve kas gerilimini de azaltmaya yardımcı oldugu bilinmektedir.

Leave a Reply