Masaj uygulamaları stres hormonlarının salgılanmasını durdurur

Günümüzde Yaşadığımız Streslerden ve Fiziki Yorgunluklardan kurtulmak İçin Düzenli masaj uygulaması gören kişilerde masaj uygulaması görmeyen kişilere nazaran stresin geçici ve kalıcı etkileri azaltılabildiği gözlemlenmiştir, hatta tamamen yok edilebiliyor. Vücudumuzun rahatlaması ve stres hormonlarının salgılanmasını durdurması veya minimuma indirmesi sayesinde ortaya çıkan bu fayda, cildimizde görülen yaşlanma belirtilerini de durdurur. Masaj uygulamalarının faydalarından bir diğeri de dolaşım sistemimizi uyararak kan akışını hızlandırmasıdır.

Masöz gigi g5 masaj aromaterapi masaj ulusal masaj istanbul pendik masaj salonu pendik masöz anadolu yakası masaj avrupa yakası masöz uluslar arası masöz google masaj google masöz internasyonel masaj salonu

     Pendik masaj salonu

Kan akışının hızlanması ise, cilt ve dokudaki yaralanmaların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Özellikle sporculara özel olarak uygulanan spor masaj uygulamalarında, Sakatlanmalardan veya kazalardan dolayı oluşan kanama dönemi sonlandıktan sonra yaralanmaların iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Kan akışının hızlanması ile damarlar genişler, dolaşım sistemi ise dört ila on kat arası daha hızlı çalışır.

Bu sayede kirli kan kalbe çok daha hızlı ulaşır ve temizlenerek yeniden vücuda geri pompalanır. Kanın temizlenmesi, organlarımızın görevlerini tam olarak yerine getirmelerine de yardımcı olur ve bu sayede vücudumuzun direnci arttırılmış olur. Bayanlara özel Regl ağrısı veya romatizma gibi dönemsel sorunların da iyileştirilmesi için masaj uygulamaları ideal bir terapidir. Aynı zamanda zorlanmalara bağlı adale ağrılarında, sindirim sistemi sorunlarında ve korkunç baş ağrısına neden olan migren gibi kronik ağrılarda da oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Leave a Reply