Günümüz stres ve yorgunluklarına iyi gelen masaj türleri

Günümüzde pek çok masaj türü ve uygulama yöntenleri vardır sizler için bazılarını yayınlamak istedik.Bu masaj uygulamaları sayesinde kendinizi daha zinde ve dinç hissedeceğinize emin olabilirsiniz…

1. Refleksoloji
Refleksoloji masaj uygulaması, bütünsel sağlık uygulamalarını tamamlar ve 1930’larda Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler hale gelmiştir. Ellere ve ayaklara uygulanan akupresürü içeren uygulama.

Amerika Refleksoloji Derneği’ne göre, bu teknikler sinir yollarını uyarır ve vücudun optimal işleyişini destekler. Refleksologlar, ayaklarınızdaki refleks noktalarını uyarmak için, genellikle ilgili bir organa karşılık gelen başparmak ve parmakla yürüme gibi teknikleri kullanır. Ayak masajından hoşlanıyorsanız, bu tür bir masaj sizin için uygun olabilir.

2. Reiki
Reiki’nin kökeni 1800’lerde, Dr. Usui’nin uygulamayı yaygınlaştırdığı ve öğrencilerine öğrettiği Japonya’ya dayanmaktadır. Burada listelenen masaj türlerinin çoğunun aksine, reiki kullanmak aslında çalışma dokusunu içermez. Bunun yerine, uygulayıcılar sıcaklık ve enerjiyi iletmek için ellerini kendi ürettikleri özel aromalı yağlarla  nazikçe vücudunuzun üstüne veya altına koyarlar.

Reiki seanslarına katılan birçok kişi, uygulayıcının ellerinden gelen hafif bir karıncalanma veya ısı hissettiğini bildirir, bu da gevşeme ve esenlik duygusuyla sonuçlanır. Bu nazik ve müdahaleci olmayan bir uygulamadır, ertesi gün kendinizi daha dinç ve ağrısiz hissedersiniz.

3. Shiatsu
Shiatsu, duygusal, fizyolojik ve ruhsal sağlığı bütünleştiren bir fizik tedavi şeklidir.Bu masaj türü Yüzyıllar boyunca Çinli uygulayıcılar, müşterilerinin acısını hafifletmek için shiatsu’yu şifalı bitkiler ve akupunkturla eşleştirdiler. O zamandan beri, shiatsu, yaklaşık yarım düzine varyasyonla kendi başına bir uygulama haline geldi.

Yalın ayak shiatsu, şifalı shiatsu veya shiatsu hareketi konusunda uzmanlaşmış terapistler bulabilirsiniz – sadece birkaç isim. Örneğin, yalınayak shiatsu, gerginliği gidermek için güçlü yoga benzeri esnemeler içerirken, shiatsu iyileştirme, farkındalık ve meditasyonu bütünleştirir.

4. Spor Masajı
Genellikle Sporcular vücutlarını çok çalıştırırlar, bu yüzden sporculara özel olarak tasarlanmış spor masajı etrafında bütün bir endüstri vardır. Atletik etkinlikler öncesinde, sırasında veya sonrasında spor masajından yararlanabilirsiniz. Bu, performansla ilgili kaslarda oluşan ağrıları hafifletmeye, esnekliği artırmaya ve hatta olası yaralanmaları önlemeye yardımcı olur. Masaj terapistleri, sporcuların ve sporun özel ihtiyaçlarına göre uyarlamak için genellikle derin doku masajı veya akupunktur gibi masaj tekniklerini birleştirir.

Leave a Reply