Terapiden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar

Pendik Manuel Terapi Kürleri Kimlere Uygulanabilir?

Uzman Pendik masaj terapistleri tarafından uygulanan Manuel terapi kürleri, bazı kas iskelet yapı taşlarında yeterli hareket kabiliyeti ve hareket bölgesi olmayan eklem rahatsızlıkları olan kişilerin tedavisinde yardımcı olabilir. Bu rahatsızlıklar kişide ağrı ve işlev, duruş ve hareket değişikliğine veya engellenmesine neden olabilir. Manuel fizik tedavi seansları, hastanın acı çekmeden daha özgür ve normal hareket etmesini sağlamak için eklemlerin hareketliliği kuvvetlendirmek ve adale sistemindeki kasılmaları azaltmak için kullanılır. Pendik Manuel terapi seansı; sakroilyak eklem disfonksiyonu, kronik bel ağrısı olanlar, yumuşak doku yaralanmalarından kaynaklanan akut bel ağrısı çekenlere, sırt adalelerinin gerginliği gibi eklem sorunları ve bağ çekilmelerinin tedavisinde bireylere daha çok rahatlama sağlayabilir. Manuel terapi kürünün ardından özellikle kronik bel ve sırt ağrısı çeken hastaların tedavisinde etkili olduğu görülmektedir. Pendik Manuel fizik tedavi uygulamaları çeşitli uygulamaları içerir:

avrupa yakası,anadolu yakası,istanbul masöz,google masaj,facebook masaj,yahoo masaj-twitter masaj, fransız masaj salonu , amerika masaj, pendik masaj salonu masaj uygulamaları

istanbul pendik masaj salonu

  • Masaj uygulamaları da dahil olmak üzere yumuşak doku ve kaslara basınç uygulanır. Uygulanan bu basınç kasların rahatlamasına vesile olur, dolaşımı artırır, hasarlı dokuyu onarmaya yardımcı olur ve yumuşak dokulardaki ağrıyı azaltır.
  • Farklı tempolarla (yavaştan hızlıya) hareketler içeren mobilizasyon yöntemi ayrıca manipülasyon uygulamaları ile kemik ve eklemleri bükmek, çekmek veya kuvvetli bir şekilde itmek (hafiften kuvvetliye) ve germek (‘genlik’ olarak adlandırılır) için kullanılır.

Manuel Terapi Uygulamalarından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususlar

Pendik Manuel terapi uygulamaları veya herhangi bir fizyoterapiye başlamadan önce, masöz veya masörünüz, oluşabilecek herhangi bir riski önlemek için terapi uygulanacak alandaki kas, kemik ve sinir hasarını tespit etmek için ayrıntılı bir konsültasyon yapar o yüzden hasta bireye rahatsızlık duyduğu bölge veya alanlar hakkında sorular sorar. Ardından hastanın durumunu analiz ederek ona özel fizik terapi türlerinden uygun olanı ya da birkaçını içeren bir tedavi uygular.

Leave a Reply