Yorgun hasta ayaklar icin refleksoloji yani ayak masaj kürü

Ayak Masajı, oldukca yorulmuş ayakların belli noktalarına ufak dokunuşlarla bloke olmuş bölgeleri harekete geçirerek vücudun kendi kendini iyileştirmesini ve rahatlamasını sağlayan bir yöntemdir. Ayak refleksolojisi, ayak bileği zedelenmeleri, gün içerisinde spor ve iş yapmak durumunda kalan insanlar için iyi bir çözümdür. Ayak Masajı, sadece ayak ağrılarıyla kalmayıp aynı zamanda vücudun stres ve kaygılarını azaltır. Ayağımızın her noktasının vücudumuzda temsil ettiği bölgeleri vardır. Ayak Masajı vücudumuzda bulunan organlar ayağımızdaki bir sinir dokusuna denk gelir. Hasta olan bir kişinin genel olarak sağlığını düzeltebilmesi için ayakta bulunan bu noktalara masaj uygulayarak iç organları da olmak üzere tedavi edilmesine yardımcı olur.

Refleksoloji Masajı yorgun ayaklara basınç uygulayarak yapılır ve bu sayede hastanın tepkisi ölçülür. Bu işlem sonucunda hastanın problemli bölgeleri tespit edilir ve nasıl bir masaj tekniği uygulanacağı belirlenir. Ayrıca bu masaj kişiye özel yapıldığından bu işlem herkese farkı uygulanır. Hatta hastanın yada kendini hasta,yorgun sananların  yaşı, hastalık türü, hasta olan kişinin psikolojik ve fiziksel sorunları ele alınarak uygulanır.

Yorgun,Hasta Ayaklara Masaj yapılmadan önce ayakların temiz ve hijyenik olması gerekir. Kişiye özel hassasiyetle masaj sıkıca bastırılarak hastanın gıdıklanması önlenir. Ağrılı olan bölgeye daha fazla neden olmamak için seçilmiş noktalara masaj kürü uygulanır. Ayak Masajına öncelikle ayak bilekleriyle başlayarak burada bulunan bağları ve sinirlerin gevşetilmesi sağlanır bu adımdan sonra ayak tabanlarına geçilir.

Leave a Reply