Refleksoloji masajı ile kişinin verdiği tepkilere göre sorunlar tespit edilip tedavi edilmeye çalışılır

Pendik Masaj Spa Merkezi, Refleksoloji masaj uygulaması, Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masaj uygulamasında ayak tabanında bulunan belirli noktalara bası uygulanarak yapılmaktadır. Ayaklarda bulunan her bir nokta vücudumuzda belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkilere göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılmaktadır.

Refleksoloji masaj uygulama süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu Pendik Masaj Spa noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak hareketleriyle refleks noktalarına uygulanan bası, stresin azaltılmasını sağlayarak bedenimizde fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarımızın normale dönmesi ile bizlere rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

yağ masajı istanbul pendik masaj salonu internasyonel masaj avrupa yakası masaj uluslar arası masaj salonu google masaj bayan masöz avrupa yakası masöz uluslar arası masöz terapist

istanbul pendik masaj salonu

Refleksoloji masaj uygulamasının, aşağıdakiler de dahil, pek çok sıkıntıya iyi geldiği görülmüştür:

* Zatürreye yakalanan küçük çocuklara ilaç tedavisiyle birlikte refleksoloji masajı uygulandığında sadece ilaç tedavisi görenlerden çok daha hızlı iyileştikleri gözlemlenmiştir.
* Kolite yakalanmış çocuklara refleksoloji uygulandığında %50 oranında ağlama süresinde azalma ve çok daha hızlı iyileşme görülmüştür.
* 50 çocuğa uygulanan bir klinik çalışmada refleksoloji masaj uygulamasının idrar tutamama sorununu çok büyük ölçüde çözdüğü saptanmıştır.
* Yüksek doz kemoterapi gören akut lösemi hastası sübyanlar a uygulanan el masajının bulantı, kusma, endişe durumunda ortaya çıkan hızlı nabız ve yüksek kan basıncı problemlerini gidermede etkili olduğu görülmüştür.
* Beyin felci geçiren çocuklarda, refleksoloji masajı uygulananlarda, uygulanmayanlara kıyasla önemli ölçüde iyileşmeler görülmüştür.
* Ayak refleksoloji masajı uygulanan zihinsel özürlü çocukların boylarında, kilolarında, sağlık durumlarında, sosyal ve zihinsel gelişimlerinde refleksoloji masajı uygulanmayanlara göre ciddi farklılıklar görülmüştür.

Leave a Reply